Komora normobaryczna

Normobaria stała się prawdziwym hitem w 2013 roku, gdy doktor Pokrywka, wraz ze swoim zespołem badawczym opracował ulepszenie stosowanej do tej pory komory hiperbarycznej, powodując, że sesje w niej zamiast krótkich i rozwleczonych w czasie, mogą odbywać się właściwie przez cały czas. Kluczem do tego okazało się stworzenie odpowiednich warunków w komorze normobarycznej. O jakich warunkach mowa i co najważniejsze, jakie korzyści daje ta nowa metoda?

Warunki panujące w komorze normobarycznej

Komora normobaryczna to urządzenie, które posiada bardzo specyficzną atmosferę. Przede wszystkim ciśnienie w nie jest znacznie wyższe niż to, w którym na co dzień żyjemy, ponieważ dochodzi nawet do 1500 hPa. Co jednak bardzo ważne i co przede wszystkim odróżnia taką komorę od zwykłych komór hiperbarycznych, to skład powietrza, którym się w niej oddycha. Zawartość tlenu wynosi około 40%, lecz dodatkowo obecna jest tu również dość spora ilość dwutlenku węgla na poziomie około 3%, ponieważ jego działanie opera się na rozszerzaniu naczyń krwionośnych, co w połączeniu z bardzo wysoką ilością tlenu sprawia, że komórki o wiele lepiej się dotleniają. Dodatkowo w powietrzu obecna jest spora ilość wodoru, na poziomie około 0,5%. Dzięki niemu usuwane są z orgiazmu wolne rodniki, czyli można powiedzieć, że wodór pełni role swego rodzaju detoksu dla organizmu.
Co jednak bardzo ważne w przypadku takich komór – są one dość duże i mogą zmienić nawet do 20 osób — wyglądają więc zupełnie jak standardowy pokój. Pacjencji sesje spędzają na bardzo wygodny fotelach, otoczeni kwiatami i innymi elementami wystroju standardowego pomieszczenia.

Co daje przybywanie w komorze normobarycznej?

Takie połączenie warunków sprawia, że komora normobaryczna posiada naprawdę ogromną ilość zalet. Przede wszystkim dzięki niej następuje znacznie lepsze dotlenie się całego organizmu, co sprawia, że wszystkie jego elementy są lepiej odżywione. Dodatkowo poprawia się kondycja fizyczna, percepcja umysłowa oraz następuje ogólnie pojętne spowolnienie starzenia się organizmu.