Komora normobaryczna a rak

Zdiagnozowanie nowotworu to jedna z najgorszych wiadomości, jakie można usłyszeć. Leczenie jest często bardzo trudne, długotrwałe i męczące, a także oczywiście niegwarantujące pełnego sukcesu. Na szczęście istnieje obecnie dodatkowa metoda leczenia, która pozwala nie tylko załagodzić skutki tradycyjnych metod walki z tym przeciwnikiem, lecz również przyczynia się do poprawy ich skuteczności. Jaki wpływ na zdrowie może mieć normobaria w przypadku walczenia z nowotworem?

Czym jest nowotwór?

Rak, czy też inaczej nowotwór, to stan, w którym w organizmie dochodzi do niekontrolowanego rozrastania się komórek będących znacznie zmodyfikowanymi genetycznie tworami, odmiennymi w dużym stopniu od tych, z których powstały. Powstawanie oraz dalszy wzrost jest całkowicie niezależny od organizmu, doprowadzając stopniowo do śmierci osoby, u której powstał. Niestety w dalszym ciągu nie istnieje żaden skuteczny lek na nowotwory, a jedynie liczne terapie mające na celu zatrzymanie dalszego namnażania się komórek lub też próby ich eliminowania z organizmu.

Jaki wpływ na nowotwór może mieć normobaria?

Normobaria to stan atmosfery, który możliwie jak najlepiej odpowiada potrzebom ludzkiego ciała. W komorze normobarycznej zwiększone jest ciśnienie powietrza do 1500hPa, a sam skład powietrza to 40% tlenu, a także znacznie większa ilość dwutlenku węgla i wodoru, niż w zwykłym powietrzu. Komory te są powszechnie wykorzystywane do leczenia różnego rodzaju chorób i dolegliwości. Czy jednak sprawdzą się w przypadku raka?
Jak się okazuje, leczenie tlenem w odpowiednich warunkach, które zapewniają komory normobaryczne powoduje, że możliwe jest znaczne załagodzenie spustoszenia, które w organizmie wywołuje nowotwór, lecz również stosowane w walce z nim leczenie. Poprzez znacznie lepsze dotlenienie komórek ciała funkcjonuje one sprawniej i efektywniej. Dodatkowo normobaria bardzo skutecznie tworzy nowe naczynia krwionośne, usuwa z organizmu liczne toksyny, a także znacznie usprawnia przepływ krwi w organizmie, czym przyczynia się do lepszego i skuteczniejszego rozprowadzania po wszystkich komórkach potrzebnych składników odżywczych. Być może normobaria sama nie pokona nowotworu, lecz spowoduje, że ciało będzie silniejsze i sprawniejsze, dzięki czemu wraz z pozostałymi metodami leczenia, może się przyczynić do wyleczenia z raka.