Co to jest komora normobaryczna

Komora normobaryczna to urządzenie charakteryzujące się zmienionym składem powietrza, a także podwyższonym ciśnieniem atmosferycznym. Celem tych zmian jest przywrócenie najlepszych warunków do życia. Jest to dobry sposób na poprawę kondycji fizycznej, zdrowia, a także ogólnego samopoczucia.

 

Czym jest komora normobaryczna?

 

Komora normobaryczna często nazywana jest komorą życia. Wszystko z powodu panujących w jej wnętrzu szczególnych warunków, które przyczyniają się do lepszego funkcjonowania ciała. Ciśnienie jest podwyższone do 1500 hPa, natomiast powietrze zawiera dwa razy większą ilość tlenu niż normalnie, czyli około 40%. Żeby umożliwić jego lepsze wchłanianie, w powietrzu obecny jest dwutlenek węgla. Dzięki niemu dochodzi do rozszerzania naczyń krwionośnych, co otwiera drogę cząsteczkom tlenu. Mieszanka gazów wzbogacona jest również o wodór, który jest bardzo skutecznym antyoksydantem, czyli usuwa z organizmu wolne rodniki przyczyniające się do starzenia komórek.

 

Dlaczego warto korzystać z komory normobarycznej?

 

Komora normobaryczna to niezwykłe urządzenie. W jaki sposób panujące w niej warunki wpływają na ludzkie ciało?
Normobaria to pomieszczenie, które przede wszystkim spowalnia proces starzenia się organizmu. Dzięki temu, że przyśpiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych, poprawia krążenie krwi, a także zwiększa produkcje kolagenu i elastyny, ciało jest lepiej odżywione, szybciej się regeneruje oraz wygląda młodziej. Warunki panujące w komorze normobarycznej mają bardzo duży wpływ na poprawę wydolności fizycznej, zdolności umysłowych, a także po prostu samopoczucia.

Czy każdy może korzystać z komory normobarycznej?

 

Komora normobaryczna jest całkowicie bezpiecznym miejscem, w którym można przebywać właściwie bez ograniczeń. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania zdrowotne, o których warto pamiętać przed wejściem do niej.

Z komory normobarycznej nie powinny korzystać te osoby, które posiadają problem z zapaleniem zatok lub ucha, infekcjami górnych dróg oddechowych czy też cierpiące na klaustrofobie.

Zarezerwuj termin wizyty. Zadzwoń