Asperger leczenie

0

Zespół Apergera określany jest przez medycynę jako lekka forma autyzmu. Jest to zaburzenie działania oraz rozwoju układu nerwowego, które po raz pierwszy opisane zostało przez Hansa Aspergera. Obecnie choroba ta może być bardzo skutecznie leczona, w tym również przy użyciu komory normobarycznej.

Czym jest zespól Aspergera?

Zespół Aspergera uważany jest za dość łagodną form autyzmu. Wielu ekspertów i specjalistów w tej dziedzinie do dziś spiera się, czy można klasyfikować tę chorobę jako jedną przypadłość, czy też jako dwie zupełnie od siebie niezależne. Co jednak bardzo ważne, choroba ta nie ma żadnego wpływu na rozwój umysłowy. Nie tylko u dorosłych, lecz również u dzieci.
Czym zatem objawia się choroba Aspergera? Przede wszystkim poczuciem wyobcowania i problemami społecznymi. Często u takich osób występują dość specyficzne zainteresowania, różnego rodzaju natręctwa, czy też zwykłe kłopoty z porozumiewaniem się z innymi ludźmi.

Jaki wpływ na leczenie Aspergera może mieć normobaria?

Choć powyższe objawy zespołu Aspergera być może nie są groźne dla zdrowia i życia człowieka, to jednak są w stanie przysporzyć mu niemałych kłopotów od strony socjalizacji ze społeczeństwem. Z tego powodu stosowane są różnego rodzaju formy leczenia, których celem jest zmniejszenie siły występujących objawów. Jedną z ciekawszych metod jest stosowanie komór normobarycznych. Jakie mogą one mieć wpływ na tę chorobę?
Normobaria powoduje, że całe ciało osoby przebywającej w komorze zostaje lepiej ukrwione, w tym oczywiście wszystkie najważniejsze organy, włącznie z mózgiem. Dodatkowo z organizmu usuwane są toksyny, które mogą zaburzać jego regenerację. Co bardzo istotne, badania naukowe dowiodły, że stosowanie tej metody u chorych na Aspergera spowodowało aż ośmiokrotne zwiększenie występowania komórek macierzystych. Wszystko to ma ogromny wpływ na to, jak funkcjonuje, oraz jak regenerowany jest ośrodkowy układ nerwowy, który jest kluczowy w przypadku tej choroby. Pozwala to stopniowo poprawić stan zdrowia osoby dotkniętej chorobą Aspergera i dzięki temu poprawić komfort jej codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *