Masaż powięziowy

0

Jedną z najlepszych i najnowocześniejszych metod leczenia najróżniejszych przypadłości zdrowotnych, schorzeń i dolegliwości, jest masaż powięzi. Zalecane jest on powszechnie w przypadku ogromnej ilości problemów zdrowotnych. Na czym jednak polega i w jakich warunkach powinno się taki masaż wykonywać?

Na czym polega masaż powięziowy?

Masaż powięziowy to jedna z najnowocześniejszych metod fizjoterapii. Stosowana jest przede wszystkim u tych pacjentów, którzy uskarżają się na ból mięśni i stawów. To, co jednak odróżnia ją od innych tego typu metod, to zupełnie inne podejście do kwestii mięśni. Specjaliści wykonujący taki masaż koncentrują się nie na całym systemie zależności napięciowych pomiędzy mięśniami, lecz na jednych, konkretnych mięśniach. Pozwala to po pierwsze wskazać miejsce i przyczynę bólu, a następnie skutecznie ją wyeliminować.
W jakim zakresie masaż powięzi może okazać się bardzo skuteczny? Wykorzystuje się go w przypadku problemów z narządem ruchu, pomaga w leczeniu boreliozy, autyzmu, a nawet depresji. Zalecany jest on również w przypadku leczenia stanów zapalnych.

Gdzie powinna być wykonywana terapia masażu powięziowego?

Żeby jednak masaż powięziowy wykazywał się maksymalnie dobrymi efektami swojego działania, specjaliści, którzy go realizują, zalecają, aby odbywał się on w bardzo szczególnych miejscu, a mianowicie w komorze normobarycznej.


Normobaria to taki stan atmosfery, który jest możliwie jak najkorzystniejszy dla człowieka. We wnętrzu takiej komory ciśnienie podwyższone jest do wartości około 1500 hPa, a osoby w niej przebywające oddychają powietrzem składającym się aż z 40% tlenu, 3% dwutlenku węgla, a także w 0,5% z wodoru. Taki skład powietrza zapewnia jak najlepsze dotlenienie wszystkich komórek ciała.


Połączenie stosowania masażu powięziowego i komory normobarycznej po pierwsze zmniejsza konieczny czas trwania masażu, ilość powtarzanych masaży, lecz przede wszystkim skuteczność i szybkość powrotu do zdrowia poprzez stosowanie takiego masażu. Jeśli więc ktoś chce się zdecydować na rozpoczęcie stosowania masażu powiezionego, najlepiej od razu połączyć go z przebywaniem w komorze normobarycznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *